اطلاعاتی درباره نحوه و زمان استفاده از تله های چسبی برای جذب حشرات

تله چسبی جذب حشرات

اطلاعاتی درباره نحوه و زمان استفاده از تله های چسبی برای جذب حشرات

یکی از روش های از بین بردن حشرات استفاده از تله های چسبی جذب حشرات می باشد. باید توجه داشته باشید که علی رغم اینکه تله های چسبی تنها به منظور از بین بردن حشرات مزاحم طراحی شده اند، اما این تله ها علاوه بر دفع حشرات مزاحم و ناخواسته میتوانند موجب آسیب رساندن به حشرات مفیدی از قبیل مارمولک ها و یا حتی انواعی از پرنده ها شوند. به همین دلیل برخی از سازمان‌های محافظت از طبیعت به نوعی مخالف استفاده از این تله‌ها میباشند.

 استقاده از تله های چسبی برای جذب حشرات مضر و ناخواسته

این گونه از تله‌ها که در مواردی از آن ها به عنوان جایگزین سموم نیز استفاده میشوند، انواع گوناگونی دارند. و هر کدام از آن ها برای انواع خاصی از حشرات و آفات طراحی شده‌اند. نوع معمول این تله‌ها مقوایی شکل و مسطح بوده که با لایه‌ای چسب به منظور جذب حشرات پوشیده شده‌اند.

برخی از تله‌های چسبی حاوی بو و رایحه میباشند تا با استفاده از آنها نوع خاصی از حشرات مزاحم را دفع کنیم. همچنین نوعی دیگری از این تله‌ها، آویخته میباشند که میتوان آنها را از شاخ و برگ درختان آویزان کرد. هر یک از انواع این تله‌های چسبی برای جذب نوع خاصی از حشرات بکار برده میشوند. به عنوان مثال، تله‌های آویخته برای جذب حشرات بالدار و تله‌های مقوایی شکل و مسطح برای جذب حشراتی مانند عنکبوت و انواع سوسک.

زمان استفاده از تله های چسبی

استفاده از تله چسبی معمولا زمانی پیشنهاد میشود که قصد کنترل و مدیریت مقادیر شته، مگس های سفید و تریپس ها در گلخانه ها را داشته باشید. با استفاده از این تله‌ها میتوانید جمعیت و مقادیر حشرات را مدیریت کنید. درنتیجه زمان کافی برای تشخیص عوامل و منابع بروز آفات و حشرات را خواهید داشت. همچنین میتوانید بررسی کنید نیاز به استفاده از نوع دیگری آفت‌کش و یا سموم وجود دارد یا خیر.

از طرفی معمولا استفاده از تله‌های چسبی برای از بین بردن و دفع حشرات و آفات محیط‌های بیرونی پیشنهاد نمیشود. زیرا استفاده از این تله‌ها میتواند به حشرات و جانوران مفید نیز آسیب‌هایی وارد کند. در نتیجه انواع دیگر از سموم و یا روشهای دفع آفات برای فضاهای بیرونی پیشنهاد میشود.

زیرا همانطور که میدانید در محیط‌های بیرونی شماری از جانوران و حشرات مفیدی وجود دارند. و میتوانند به از بین بردن آفات و حشرات مضر و پایین نگه داشتن مقادیرشان کمک کند. برای مثال، کفش دوزک ها از شته ها تغذیه می کنند و میتوانند درصد وجود آنها را در محیط‌های باز کاهش دهند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


×