ترفندهای استفاده از پودر دارچین در پرورش گیاهان

پودر دارچین در پرورش گیاهان

ترفندهای استفاده از پودر دارچین در پرورش گیاهان

پودر دارچین در پرورش گیاهان

از استفاده پودر دارچین در پرورش گیاهان چیزی شنیده اید؟ کاربردهای گسترده این نوع ادویه تنها به مصارف مربوط به آشپزخانه و پخت و پز منحصر نمیشود. بلکه میتوان از آن در پرورش گیاهان نیز استفاده کرد. و به وضوح تاثیرات و نتایج استفاده از آن را در پرورش گیاهان مشاهده کرد. در این مطلب به 5 مورد از برجسته‌ترین کاربردهای دارچین در پرورش گیاهان خواهیم پرداخت.

5 مورد از برجسته‌ترین کاربردهای پودر دارچین:

  1. دور نگه داشتن مورچه‌ها از گیاهان

پودر دارچین در حقیقت موجب از بین بردن مورچه ها میشود. استشمام و تنفس پودر دارچین موجب خفه شدن و عدم اکسیژن رسانی به حشرات، جلوگیری از شناسایی و تشخیص منابع غذایی توسط مورچه ها میشود. در حالی که دارچین یک ماده کاملا غیر سمی میباشد. پس می توان با استفاده از پودر دارچین از آسیب رسانی مورچه ها به گیاهان جلوگیری کرد.

  1. از بین بردن بیماری‌های قارچی گیاهان

قارچ‌ها یکی دیگر از عوامل از تهدیدکننده رشد معمول گیاهان محسوب میشوند. در باغچه‌ها و مزارعی که قارچ های گیاهی موجب آسیب رساندن به گیاهان میشوند. در سطوحی که قارچ‌ها رشد کرده اند میتوان به راحتی با آسیاب کردن دارچین ها، تبدیل آن ها به پودر دارچین و افشاندن آن بر روی سطوح آلوده به قارچ های گیاهی، این نوع از عوامل آسیب رسانی به گیاه را از بین برد.

  1. حفاظت از جوانه‌ها و بذرهای گیاهان

افشاندن پودر دارچین روی جوانه‌ها و دانه‌های تازه کاشته شده میتواند از آنها تا زمانی که به رشد مطلوب برسند، حفاظت کند. استفاده از پودر دارچین هم موجب جلوگیری از بروز بیماری های گیاهی و قارچ ها می شود. و هم می تواند از آسیب رساندن مورچه ها و سایر حشرات و جانوران به دانه ها و جوانه ها جلوگیری کند. دارچین و رایحه آن میتواند از ورود حشراتی به باغچه‌ها و آسیب رساندن به گیاهان نیز جلوگیری به عمل آورد.

  1. جلوگیری از رشد قارچ‌های وحشی

از آنجایی که دارچین دارای خاصیت زد قارچ و کپک می باشد، می توانید از آن به منظور جلوگیری از به وجود آمدن قارچ ها در محدوده های مالچ پاشی شده یا اطراف گیاهان و گل های خود استفاده کنید. میتوانید به راحتی با استفاده از دارچین بدون آسیب رساندن به گیاهان، مانع بوجود آمدن قارچ و بیماری گیاهی شوید.

  1. استفاده از پودر دارچین به عنوان هورمون تقویت کننده گیاهان

استفاده از دارچین به مراتب کم هزینه تر از استفاده از هورمون های تقویت کننده گیاه در هنگام تکثیر و قلمه زدن گیاهان می باشد. در عین حال می تواند درست به اندازه همان هورمون ها و تقویت کننده های صنعتی موثر و مفید باشد. طرز استفاده از دارچین در تکثیر گیاهان جدید به این گونه است که ابتدا بخش قلمه زده شده از گیاه مورد نظر خود را کمی خشک کرده( ساقه گیاه، بخش که قرار است در خاک گذاشته شود)، سپس مقداری پودر دارچین بر روی ریشه و ساقه گیاه بپاشید و گیاه خود را در خاک قرار دهید و آن را بکارید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


×