گلدان

امروزه که زندگی شهرنشینی رو به پیشرفت است، مردم فضای سبز کمتری در دید دارند. به علاوه در شهری مثل تهران که آپارتمان و برج سازی رو به پیشرفت است، کمتر به فضای سبز اهمیت داده می شود. اما می توان با استفاده از گلدان های کوچک و بزرگ زیبا حس و حال طبیعت را در خانه ایجاد کرد.
شما می توانید با قرار دادن گلدان در بالکن، کنار یا لبه پنجره و یا گوشه ای از خانه فضای زیبا و حس خوبی ایجاد کنید. انتخاب نوع، جنس و زیبایی گلدان بسیار مهم است. چرا که آن ها انواع متفاوتی دارند و انتخاب مناسب آن ها در زیبایی فضا بسیار تاثیر گذار است. به  علاوه خودتان می توانید با کاشت بذر گل ها زینتی به زیباتر شدن منزلتان کمک کنید.
گلدان ها انواع متفاوتی دارد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.
انواع گلدان
سفالی: گلدان ها سفالی می توانند در شکل های متنوع و خلاقانه درست شوند. رنگ آن ها کرم بوده و در فضاهای با طراحی سنتی بیشتر دیده می‌شوند. جنبه منفی این نوع گلدان ها این است که زیاد در معرض شکستن قرار دارند. اما چون برای محیط زیست ضرر ندارند و به راحتی تجزیه می‌شوند، استفاده از آن ها به شدت توصیه می شود.
چوبی: چوب به علت ارزان و سبک بودن گزینه مناسبی است. ولی باید در انتخاب نوع آن دقت شود که با آبی که به آن میخورد به راحتی پوسیده نشود.
پلاستیکی: پلاستیک ها به خاطر عمر طولانی و مقاومتی که دارند در فضاهای شهری به وفور یافت می‌شوند. مزیت این نوع گلدان ها این است که فاسد نمی‌شوند و یخ نمی‌زنند و به راحتی هم شکسته نمی‌شوند.
سنگی: گلدان های سنگی با زیبایی خاصی که دارند در انواع فضا و دکوراسیون های داخلی استفاده میشوند.
فایبرگلاس: این نوع از گلدان ها فانتزی محسوب می شوند و می توانند به عنوان وسیله ای تزئینی استفاده شوند. طرح و رنگ های این گلدان ها تنوع زیادی دارند و هیچگونه ضرری برای گیاهان ندارند.
سرامیکی: گلدان هاس سرامیکی با جذابین خاصی که دارند اصولا به عنوان دکور استفاده می شوند. با این که سرامیک شکننده است ولی در برابر انجماد بسیار مقاوم اند و برای فصول سرد گزینه مناسبی هستند.

×