نمایش 1–12 از 15 نتیجه

خاک

همانطور که می دانید انواع گیاهان مختلف نیاز به خاک مناسب خودشان را دارند. هر خاکی برای هر گیاهی مناسب نیست و برای رشد بهتر نیاز به خاک مناسب خود دارند. بعضی از گیاهان به خاک سبک و نرم تر و بعضی دیگر به خاکی با ترکیبی سنگین تر نیاز دارند.
برای هر گلدانی از یک ترکیب خاک استفاده می شود، که حتما برای آن فوایدی هم در بر دارد. اما در عین حال که ممکن است خاکی برای گیاهی مناسب باشد، برای آن زیان هایی نیز داشته باشد.
اگر شما شخصی باشید که به پرورش گل و گیاهان علاقه داشته باشید حتما در هنگام خرید درباره خاک مناسب و نگهداری هر کدام مطالبی خوانده یا شنیده اید. ممکن است از آن خاک ها نیز استفاده کرده باشید ولی از کاربردشان برای گیاهتان اطلاعی نداشته باشید. از انواع ترکیبات خاک شن، ماسه، خاک برگ، کوکوپیت و پرلیت و … هستند.
خاک ها مخلوطی از مواد معدنی و آلی هستند که نوع آن ها بسته به محیط و شرایط متفاوت است. یکی از عوامل مهم تعیین کننده در جذب آب توسط خاک، اندازه ذرات است. خاک های ماسه‌ای یا به اصطلاح سبک آب را سریعا از خود عبور می دهند و موتد مغذی آن ها شسته می شود. خاک های رسی یا سنگین آب را در خود نگه می دارند و ممکن است برای تهویه هوا اطراف ریشه مشکل ایجاد کنند.
از جمله انواع خاک میتوان به پیت ماس، کوکوپیت، خاک برگ و پرلیت اشاره کرد. در سبزیار در هنگام خرید درباره هرکدام از این خاک ها توضیحاتی آورده شده است.

به سبد خرید اضافه شد.:
پرداخت
×