مراقبت از حیوانات خانگی

مراقبت حیوانات خانگی

مراقبت حیوانات خانگی عوامل و شرایط زیادی دارد که باید به تک تک آن ها توجه شود. برای نگهداری حیوانات در خانه اولین نکته توجه به نوع آن و فضایی که دارید می باشد. اگر شما در آپارتمان کوچکی زندگی می کنید که فضای کافی ندارد، نمیتوانید از حیوانات بزرگ جثه نگهداری کنید. در ادامه به مواردی از شرایط مهم نگهداری حیوانات خانگی می پردازیم.
تحقیقات نشان داده است کسانی که از حیوانات خانکی نگهداری می کنند، اضطراب و فشار عصبی کمتری تحمل می کنند. تعامل انسان با حیوان باعث افزایش آرامش و کاهش تنش ها می شود.
از جمله نکات مهم در مراقبت حیوانات خانگی موارد زیر می باشد:
1. شرایط خودتان را در نظر بگیرید. برای گرفتن حیوان مورد نظرتان به شرایط محیطی توجه داشته باشید.
2. به اندازه حیوان توجه کنید. حیوان باید فضای کافی برای زندگی داشته باشد.
3. خانه را ایمن کنید تا حیوانتان صدمه نبیند. حواستان به گلدان ها و پریز های برق و سیم ها باشد تا مشکلی پیش نیاید.
4. برای مراقبت حیوانات خانگی، حیوان کم سر و صدا انتخاب کنید. کسانی که در آپارتمان زندگی می کنند نباید برای همسایگان مزاحمت ایجاد کنند.
5. غذای مناسب برای حیوان تهیه کنید. چون حیوان هر چیزی را می خورد دلیل بر مفید بودن آن نیست و باید غذای مخصوص خودش را بخورد.
6. برنامه روتین برای حیوانتان داشته باشید. حیوانات با داشتن برنامه ریزی برای زندگیشان، مثل ساعت پیاده روی، بازی یا غذا خوردن شادترند.
7. جای خواب مناسبی برای آن ها تعیین کنید. بهتر است حیوانتان در آن مکان احساس امنیت داشته باشد.
8. به آن ها توجه کنید و اهمیتتان را نشان دهید. البته باید حواستان باشد لوس نشوند.
9. به نظافت و سلامت حیوانات خود توجه کنید. مدام چک کنید حشره به بدنشان نباشد و مرتب با شامپو های مخصوص حمامشان کنید.
10. به سلامتی خود توجه کنید. اگر در مراقبت حیوانات خانگی خود دچار آلرژی و حساسیت شدید بهتر است از نگهداریشان صرف نظر کنید.
هیچ گاه از غذای خودتان به حیوانتان ندهید زیرا باعث لوس شدنش شده و مدام مزاحمتان می شود.
در مورد جمع کردن موی حیواناتتان باید برنامه ای منظم برای تمیزکاریشان داشته باشید. موهای آن ها را مرتب بورس بکشید تا به بورس بچسبد تا در فضای خانه پخش نشوند. از شامپو های مخصوص برای حمامشان استفاده کنید و به یاد داشته باشید حمام بیش از حد با کمتر از حد نیاز می تواند بعث ریزش موهایشان بشود.

به سبد خرید اضافه شد.:
پرداخت
×