مشاهده همه 10 نتیجه

کود های آپارتمانی

کود های آپارتمانی یکی از نیاز های ضروری گیاهان آپارتمانی و گیاهان زینتی محسوب می شود.
همان طور که می دانید انسان ها علاوه بر آب، برای زنده ماندن به تغذیه مناسب و سالم نیاز دارند. گیاهان نیز علاوه بر عواملی مثل نور، رطوبت، دما و آب به تغذیه متناسب با نوع خودشان نیاز دارند.
از طرفی خاک هایی که برای گلدان های گیاهان آپارتمانی استفاده می شوند، پس از مدتی خواصشان را از دست می دهند. این گیاهان نیز برای گل دهی و برگ دهی به خاک غنی و مقدار مناسبی مواد مغذی احتیاج دارند. اما خاک گلدان هایی که استفاده می‌کنیم برای تامین این مواد غذایی کافی نیست و بهتر است برای کمک به گل‌دهی کودهای آپارتمانی استفاده کنید.
همگی گیاهان آپارتمانی به کودی نیاز دارند که در آن سه عنصر درشت مغذی نیتروژن، فسفر و پتاسیم و همچنین عناصر ریز مغذی مانند مس، بور، آهن و کلسیم وجود داشته باشد.
کود های آپارتمانی همان تغذیه مناسب گیاهان خانگی هستند که باید متناسب با هر گیاه انتخاب شوند.
نحوه و زمان های استفاده از کود نیز بسته به فصل، گیاه و متغیر های دیگر متفاوت می‌باشد. اکثر گیاهان در فصل رشد به کود نیاز دارند و بهترین زمان استفاده از کودهای آپارتمانی می‌باشد.
کود ها تنوع بسیار زیادی دارند که می توانید با مقداری تحقیق و مطالعه موارد مصرف هر کدام را پیدا کنید. البته توضیحات هر کدام از محصولات در پایین آن ها آورده شده.
در صورتی که کود بیش از حد و یا کمتر از مقدار مناسب در اختیار گیاه قرار بگیرد، سبب خواهد شد تا گیاه آپارتمانی شما دچار آسیب جدی شود و در نهایت از بین برود.
دقت داشته باشید ازیکی اشتباهاتی بسیار از مردم آن را تکرار می کنند این است که تا گیاهشان بد حال می شود از کود استفاده میکنند. با این فکر که کود کمک میکند سریعا شروع به کوددهی می‌کنند. در صورتی که باید عوامل دیگر را نیز تحت نظر داشته باشند.

به سبد خرید اضافه شد.:
پرداخت
×